Maison

Blog

Blog Armax

 

Jak mieszkać wygodnie?

Osoby decydujące się na projekt domu, w którym znalazła się dodatkowa przestrzeń zarezerwowana na pomieszczenia gospodarcze, nigdy nie żałują tego ruchu. Nieoceniona jest możliwość uporządkowania przestrzeni i znalezienie odpowiedniego miejsca na przedmioty  domowego użytku (mopy, szczotki, odkurzacze, suszarki na pranie), które ciężko wpisać w nowoczesne aranżacje wnętrz.

Nie ulega wątpliwości – współczesny dom powinien prezentować się pięknie nie tylko od strony wizualnej, ale również spełniać postawione przed nim funkcje użytkowe, tak, aby po prostu można było uznać go za wygodne mieszkanie. Odpowiednio zaprojektowane zaplecze, w którym znajdzie się miejsce na obsługę całego budynku oraz ogrodu i które stanowić będzie gwarancje komfortu i wygody – to absolutna podstawa. Już na etapie projektowania domu powinieneś wiec zadać sobie pytanie – czy pamiętałem  o tym, ze potrzebuje miejsca, w którym umieszczę pralkę, artykuły do sprzątania, odkurzacz, kosiarkę, rower, rolki? Czy projektant uwzględnił przestrzeń na pomieszczenia gospodarcze i techniczne? Chcę przecież mieszkać wygodnie, potrzebuję tego!

 

 

 

 

Projekt z podpiwniczeniem – jakie ma zalety?

Aby uzyskać dodatkowa przestrzeń domu, która w całości możne zostać przeznaczona na zaplecze gospodarcze, warto rozważyć projekt z podpiwniczeniem. W piwnicy z łatwością zmieści się kotłownia, miejsce na przechowywanie sprzętu turystycznego, narzędzi ogrodniczych i akcesoriów niezbędnych do sprzątania domu. Możesz wydzielić w niej również przestrzeń na spiżarnie, pralnię, suszarnię, prasowalnie – wszystko zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. A może marzyłeś zawsze, żeby urządzić w swoim domu prywatna siłownię czy saunę? Jeśli tak – piwnica to idealne rozwiązanie dla Ciebie, a przestrzeń, którą dysponujesz z pewnością będzie można uznać za wygodne mieszkanie.

 

 

 

 

Alternatywa dla piwnicy – kotłownia, garderoba, pralnia

Jeśli zdecydowałeś się na projekt, który nie uwzględnił piwnicy – zaplecze Twojego domu prawdopodobnie będzie mniejsze, ale ciągle może być funkcjonalne i doskonale sprawdzać sie podczas codziennego użytkowania. Kotłownia to miejsce, w którym nie musi znajdować się tylko kocioł. Można w niej wygospodarować przestrzeń na kosiarkę, rower i umieścić w niej wyjście na ogród, co dodatkowo podniesie jej funkcjonalność. Dobrym pomysłem wydaje się również zainstalowanie w kotłowni umywalki, którą może okazać się nieoceniona, kiedy po pracy czy zabawie w ogrodzie, będziesz chciał umyć ręce czy narzędzia.

Zarówno w domach o dużej, jak i małej powierzchni użytkowej bardzo często obecnie projektuje się również garderoby, które zastępują w efektywny sposób tradycyjne szafy. Garderoba to oddzielne pomieszczenie, w którym możesz schować nie tylko ubrania i buty, ale również rzeczy, których ozywasz rzadziej. Jeżeli zaplanujesz miejsce na garderobę zaraz obok sypialni, będzie to rozwiązanie niezwykle wygodnym.

Jeśli potrzebujesz zaś przestrzeni gospodarczej w której umieścisz pralkę, suszarkę, pojemniki na pranie, deskę do prasowania i żelazko –  zastanów się nad włączeniem do projektu miejsca, w którym znajdzie się pralnia połączoną z suszarnia. Możesz w niej zainstalować również większa umywalkę czy małą wannnę, które doskonale sprawdza się podczas prania ręcznego. Idealne usytuowanie pralni to nad garażem, co zapewni komfort suszenia przez cały rok.

Wygodna aranżacja wnętrza – czyli jaka?

mKuchnia i salon to miejsca, w których statystycznie spędzamy najwięcej czasu. W nowoczesnych projektach domów i wnętrzach coraz częściej stawia się na połączenie tych dwóch przestrzeni. Aneks kuchenny w przestronnym salonie to rozwiązanie, które sprawi, że Twój dom będzie nie tylko modny, ale i funkcjonalny.  Otwarta kuchnia pozwoli zwiększyć poczucie przestrzeni, będzie sprzyjać integracji i sprawi, że więcej czasu spędzisz w towarzystwie współdomowników. Wyspa, która stworzy naturalną granicę między kuchnia a salonem, to kolejny znakomity pomysł, gdyż uzyskane w ten sposób miejsce będziesz mógł wykorzystać jako przestrzeń do pracy przy komputerze. Wygoda i funkcjonalność przede wszystkim!

Jak sprawić, żeby projekt aneksu kuchennego był bardziej wygodny?

Po pierwsze istotne będzie zaplanowanie miejsca do przechowywania garnków, produktów czy niezbędnych akcesoriów. Wysoka zabudowa wyposażona w szafki, szuflady i półki będzie strzałem w dziesiątkę. Sortowniki pomogą Ci zachować porządek, a systemy wspomagające otwieranie drzwi i opcja cichego domyku pozwolą Ci cieszyć się wygodnymi, lekko i cicho pracującymi meblami.

 

Wygodne i funkcjonalne pomysły!

 

Ścianki działowe w domu można zastąpić pełną zabudową, która nie tylko sprawnie oddzieli od siebie pomieszczenia, ale również stworzy praktyczne szafy. Drzwi przesuwne w ścianie miedzy salonem a sypialnią to kolejne rozwiązanie, które podnosi wygodę mieszkania. Drzwi tego rodzaju nie wymagają tak dużo miejsca jak drzwi tradycyjne, dzięki czemu powiększają przestrzeń. Ciekawym pomysłem wydaje się również zastosowanie stołów wyposażonych w podnośnik blatu, które pozwolą na przechowywanie dokumentów, pilotów do sprzętu audio czy innych akcesoriów, które chcemy mieć pod ręką. Nowoczesny rynek rynek bogaty jest w rozwiązania, które pozwalają zwiększyć walory funkcjonalne wnętrza. Najnowszym patentem wykorzystywanym przez projektantów wnętrz są specjalne okucia na łóżko, które w mgnieniu oka pozwalają zamienić je w wygodne biurko, tworząc mały, praktyczny gabinet.

 

 

Comments

  • 4 lutego 2020
    reply

    Agnieszka

    Ciekawy artykuł, na pewno nam się przyda…. 🙂 uwielbiam jak wszystko jest dobrze zagospodarowane, dzięki 🙂

Post a Comment